Image Alt
Lifting

Plasma IQ

Lifting powiek

Plasma IQ

Rewolucyjne urządzenie, pozwalające na bezinwazyjny lifting powiek.

Skóra wokół oczu zmienia się wraz z upływem lat. Traci swoją naturalną elastyczność i sprężystość. Kiedyś piękne, naturalne oczy z wiekiem stają się coraz mniejsze, skóra wokół nich robi się ciemniejsza i bardziej pomarszczona. Sińce pod oczami i opadające powieki są jawnym dowodem nie tylko nieprzespanych nocy czy przepracowania, ale pierwszym, zauważalnym dowodem starzenia się skóry.  Nasze spojrzenie nie wzbudza już takiego zachwytu jak kiedyś. I chociaż czasu nie zatrzymamy możemy przywrócić atrakcyjność spojrzenia, młodzieńczy wygląd i pewność siebie.

Plasma IQ to włoskie urządzenie, do stosowania w dermatologii, chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej. Jest to inteligentne rozwiązanie do bezinwazyjnego liftingu powiek. Urządzenie Plasma IQ generuje plazmę między końcówką aparatu, a skórą pacjenta. Powieki zostają uniesione dzięki niewielkiemu łukowi, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka oraz obkurczania skóry. Zabieg wykonywany jest punktowo, jedynie w obrębie naskórka. Pozwala pozbyć się pierwszych oznak starzenia bez oddziaływania na otaczające zdrowe tkanki. Odmładza wygląd i spojrzenie. Stosowany jest w korekcji powiek zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

Wskazania

Wskazania:

 • bezinwazyjny lifting powiek,
 • likwidacja zmarszczek nad górną wargą- tzw. „zmarszczek palacza”,
 • likwidacja wiotkiej skóry w okolicy łokci i kolan,
 • wspomaganie leczenia trądziku oraz zabiegów usuwania blizn potrądzikowych,
 • usuwanie brodawek i innych zmian skórnych (kępki żółte, włókniaki).
Przeciwwskazania

Przeciwwskazania

 • Choroby nowotworowe,
 • Choroby serca oraz układu krążenia,
 • Zaburzenia metaboliczne (cukrzyca),
 • Choroby tarczycy,
 • Choroby układu nerwowego,
 • Choroby oczu,
 • Choroby psychosomatyczne,
 • Przyjmowanie leków – tetracykliny, izotretynoina (Accutane, Izotek),
 • Ciąża i okres karmienia piersią.
Zabieg

Jak wygląda zabieg?

Procedura zabiegu na opadające powieki polega na wykonaniu niewielkich punktów na powierzchni skóry poprzez plazmę generowaną z urządzenia Plasma IQ, każdy w odległości ok 0,5 mm jeden od drugiego, pozwalając zachować perfekcyjną plastyczność w ruchu powieki aż do zakończenia procedury. Każdy z tych punktów powoduje sublimację naskórka bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej, bez krwawienia i bez powodowania uszkodzenia otaczających tkanek. Zabieg trwa około 20 minut. Obszar zabiegowy jest wcześniej znieczulany za pomocą maści ze środkami znieczulającymi.

Podczas wykonywania zabiegu urządzenie Plasma IQ nie jest podłączone do prądu. Takie rozwiązanie pozwala przeprowadzić zabieg u pacjentów, w przypadku których nie są wskazane zabiegi z przepływem prądu.

Wskazania

Postępowanie po pozabiegu:

Po zabiegu podniesienia powiek na skórze widoczne są niewielkie punkciki (strupki), które utrzymują się 5-7 dni, można je zakryć podkładem do makijażu (są wtedy niewidoczne).

Drugiego i trzeciego dnia może wystąpić obrzęk okolicy poddanej zabiegowi. Po odpadnięciu niewielkich strupków skóra może być lekko zaczerwieniona przez 1-2 tygodnie, w tym okresie należy stosować kremy przyspieszające regenerację skóry i redukujące rumień.

Efekty

Efekty zabiegu:

Pierwsze efekty zabiegu są widoczne zaraz po zagojeniu się strupków. Z upływem czasu skóra poddana zabiegowi przebudowuje się, co jeszcze poprawia efekt w postaci uniesienia powiek, likwidacji drobnych zmarszczek i blizn potrądzikowych.

Badania kliniczne i obserwacje Pacjentów poddanych tej terapii pokazują, że efekt terapeutyczny utrzymuje się od 2-4 lat.