Image Alt
Ultradzwieki

HI FU Ultraformer III

HI FU

HI FU Ultraformer III

Zapewnia długotrwały lifting skóry widoczny już po jednym zabiegu.

Utrata jędrności jest problemem wielu kobiet i mężczyzn.

Z WIEKIEM WŁÓKNA KOLAGENOWE W SKÓRZE ZANIKAJĄ I ULEGAJĄ ROZLUŹNIENIU. SKÓRA STAJE SIĘ WIOTKA I CIENKA, CZEGO KONSEKWENCJĄ SĄ GŁĘBOKIE ZMARSZCZKI, ZABURZONY OWAL TWARZY, A SZCZEGÓLNIE LINIA ŻUCHWY, OPADAJĄCA POWIEKA GÓRNA, PRZEZ CO OCZY STAJĄ SIĘ MNIEJSZE A NASZE SPOJRZENIE ZMĘCZONE. POWSTAJĄ POZIOME ZMARSZCZKI NA SZYI. OBJAWY TE DODAJĄ TWARZY LAT, A Z CZASEM PROBLEM DOTYKA CAŁEGO CIAŁA. W KONSEKWENCJI MOŻE MIEĆ TO NEGATYWNY WPŁYW NA SAMOOCENĘ I DOBRE SAMOPOCZUCIE.

Dotąd jedynym rozwiązaniem były zabiegi operacyjne. Wiązały się one jednak zawsze z dłuższą lub krótszą rekonwalescencją, na którą nie każdy pacjent może sobie pozwolić. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się nieinwazyjne zabiegi. Są one znacznie bezpieczniejsze i mniej bolesne, jednak ich rezultaty nie zawsze mogą równać się z efektami zabiegów operacyjnych.

Zabieg ULTRAFORMER służy do uzyskania długotrwałego efektu liftingu twarzy i ciała, widocznego już po jednym zabiegu. ULTRAFORMER to urządzenie wykorzystujące technologię HIFU (high intensity focused ultrasound), czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową służącą do podgrzewania tkanek,  takich jak skóra, tłuszcz i mięśnie. W wyniku selektywnego podgrzania, tkanki mają tendencję do obkurczania się, dodatkowo, w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń stymulujących wytwarzanie nowego kolagenu. Dzięki aż 6 różnym końcówkom (1,5mm; 2,0mm; 3,0mm; 4,5mm; 6mm i 9mm) możemy działać na różnych głębokościach, co intensyfikuje efekt i sprawia, że przebudowa skóry jest głęboka i trwała.

Zalety

Podstawowe zalety ULTRAFORMER to:

 • Możliwość ujędrnienia każdej części ciała!
 • Uzyskanie efektu już po jednym zabiegu,
 • Brak rekonwalescencji – pacjent wraca do codziennych zajęć następnego dnia,
 • Możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok, bez względu na nasłonecznienie,
 • Stopniowa poprawa jędrności do 3 miesięcy po zabiegu,
 • Długotrwałe utrzymywanie się efektu,
 • Umiarkowane dolegliwości bólowe tylko w trakcie wykonywania zabiegu.
Wskazania

Wskazania:

 • Wiotka skóra ramion, brzucha, piersi, pośladków, ud i kolan,
 • Brak elastyczności skóry po dużej utracie masy ciała, ciąży,
 • Zapobieganie utracie jędrności podczas odchudzania,
 • Lifting policzków, szyi, czoła,
 • Odmłodzenie dekoltu.

Zabieg polecany jest każdemu kto chce poprawić owal twarzy, unieść opadające powieki, odmłodzić szyje, ujędrnić dekolt, ramiona, brzuch, uda, pośladki oraz okolice kolan.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania:

 • Stan zapalny w miejscu wykonywania zabiegu,
 • Zmiany skórne w miejscu wykonywania zabiegu,
 • Opryszczka w miejscu wykonywania zabiegu,
 • Ciąża,
 • Choroba nowotworowa.
Technologia

Jaki jest mechanizm działania?

Urządzenie emituje skoncentrowane ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. W skutek wibracji fal dźwiękowych zwiększa się aktywność komórek skóry pobudzając je do regeneracji i wytworzenia nowego kolagenu. Ponadto, podczas zabiegu tkanki kurczą się, co daje widoczny efekt liftingu. Dzięki aż 6 różnym końcówkom (1,5mm; 2,0mm; 3,0mm; 4,5mm; 6mm i 9mm) możemu działać na różnch głębokościach, co intensyfikuje efekt i sprawia, że przebudowa skóry jest głęboka i trwała.

Zabieg

Jak wygląda zabieg?

Wykonujący zabieg lekarz ocenia jego zakres oraz głębokość, na której ma być on wykonany. Przetworniki o różnej głębokości przykładane są wielokrotnie do korygowanego miejsca. Pojedyncze wyzwolenie energii odczuwalne jest jako delikatne ukłucie lub pieczenie i rozchodzenie się ciepła. Zabieg jest nieinwazyjny, czyli nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry. Nie wymaga głębokiego znieczulenia. Możliwe jest zastosowanie przed zabiegiem kremów i maści z substancją znieczulającą. Średni czas wykonywania zabiegu waha się pomiędzy 30 minut, a 2 godziny. Zaraz po zakończeniu zabiegu pacjentka może mieć niewielkiego stopnia rumień skóry utrzymujący się przez około 30 minut.
Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.

Na życzenie pacjentki można wykonać kolejny zabieg po upływie 3 miesięcy.

Inny schemat leczenia to stosowanie mniejszej liczby impulsów jednorazowo, i powtarzanie zabiegów co miesiąc, przez 3 kolejne miesiące. Zalety tego schematu to zmniejszenie ew. dolegliwości bólowych i niższa, jednorazowa cena zabiegu.

Wskazania

Postępowanie po zabiegu:

Przez kilka dni miejsca leczone mogą być lekko obolałe lub może wystąpić niewielki obrzęk. W rzadkich przypadkach pojawiają się pojedyncze zasinienia. Objawy te ustępują po 2-3 dniach, zasinienia po 7-14 dniach.

Zabieg ULTRAFORMER jest zabiegiem nieinwazyjnym, o wyjątkowo korzystnym profilu bezpieczeństwa. Wyjątkowo rzadko zdarzają się jednak oparzenia skóry w postaci linijnych zgrubień , zwykle ustępujące po kilku tygodniach. Zaobserwowano również występowanie blizn zanikowych.

Bezpośrednio po zabiegu można powrócić do codziennych aktywności.

Efekty

Efekty po zabiegu:

ULTRAFORMER III jest nowoczesną technologią, która zapewnia spektakularne efekty. Dzięki zabiegowi można odmłodzić twarz i ciało aż o 10-15 lat przy zachowaniu wysokiego profilu bezpieczeństwa.

Naturalny efekt liftingu widoczny jest już bezpośrednio po zabiegu. Rysy twarzy ulegają znacznemu odmłodzeniu, a skóra staje się napięta. Proces odnowy włókien kolagenowych stopniowo postępuje przez 3-6 miesięcy po wykonaniu zabiegu i wtedy też możemy zaobserwować maksymalny rezultat.

Efekty utrzymują się do 2 lat, jednak nawet po upływie tego czasu skóra nie wraca do pierwotnego stanu. Dzieje się tak ponieważ podczas zabiegu dokonujemy rewitalizacji, czyli odnowy skóry, zatem na zawsze pozostanie ona młodsza niż byłaby naturalnie.